Çok küçük, önemsiz gibi görünse de batık tırnak günlük hayatınızı etkileyebilecek ve yaşam kalitenizi düşürecek olan bir problemdir. Genelde birçok kişi batık tırnak acısını nasıl geçirebilirim diye düşünür ama böyle bir sorunu geçiştirmek değil bir an önce tedaviye başlamak çok önemlidir. Genellikle 20-30 yaşlarda görüldüğü gibi, erkeklerde görülme oranı kadınlardan daha fazladır.

PEKİ BATIK TIRNAK/TIRNAK BATMASI NEDİR?

Çeşitli sebeplerden dolayı tırnak veya tırnak yatağında oluşan bozulma, tırnağın doğal yapısının bozulmasına neden olur, tırnak deriye gömülür, içten büyüyerek deri altına girer ve bu duruma batık tırnak denir.

BATIK TIRNAK NASIL MEYDANA GELİR?

Tırnağın yanlış kesilmesi, tırnak üstüne dışarıdan gelen bir darbe, yanlış uygulanan pedikür, ayakkabı vurması, sivri burunlu ayakkabılar, aşırı kilolar, hamilelik, ergenlik, genetik etkenler ve bası bozukluğu gibi birçok nedenden dolayı tırnak yatağı ve tırnak formu bozulur. Daha sonra ise ağrılı bir süreç yaşatan batık tırnak meydana gelir.

BATIK TIRNAK TEDAVİ YÖNTEMLERİ

Batık tırnak tedavisinde Ortoniksi (doğrultma) sistemlerinden biri hastanın tırnak batık durumuna, şekline, ciddiyetine, yaşına, tırnak yapısına ve herhangi bir hastalığının olup olmamasına göre seçilip uygulanır.

Seanslar arasında hastanın rutin hayatında bir değişlik olmaz. Uygulamaması, yapmaması gereken herhangi bir yasak yoktur.

SEANSLAR

Önerilen seans sayısı 6’dır.

DETAYLI BİLGİ VE RANDEVU İÇİN BİZE WHATSAPP HATTIMIZDAN ULAŞABİLİRSİNİZ:

0543 221 10 14

Uzmanlarımızdan Bilgi Almak ve Kampanyalardan Faydalanmak İçin Aşağıdaki Formu Doldurunuz.