Buz Epilasyon | ProNail
ONLİNE RANDEVU
PRONAIL | JOJO MAY

Buz Epilasyon

Günümüzde olmazsa olmazımız arasında yer alan epilasyon konusunda temel sorun en uygun cihazı bulamıyor olmamız. Açık bir tene sahipsen yanık olması ya da esmer tene sahipsen kılların görünmemesi gibi sorunların artık tarih oluyor. Epilasyon uygulamasına yeni bir tanım ve konfor getiren Hyper Pulse sayesinde, A.L.T. teknolojisiyle 4-6 seansta kesin sonuç alabileceğini biliyor musun? Saniyede 5 atış ile kıl kökünü 105 dereceye kadar ısıtarak kıl kökü hücresini yok ediyor. 7,5 cm2 geniş başlığı ile tek sefer geçişli ütüleme yaparak, tüm zamanların en hızlı epilasyonunu sağlıyor. Ve bunu anestezi seviyesinde buz başlığı sayesinde, ısı atım sıklığı değişse bile gerçekten acısız yapıyor. Üstelik yalnızca 20 dakikada ve hangi cilt rengi ya da kıl tipinde olduğun farketmeksizin. Çok açık bir ten ya da çok koyu, hiçbiri hyper pulse için kesinlikle engel değil. Bununla birlikte leke, mantar, akne ve vasküler tedavini de destekleyerek, istenmeyen tüylerinden kurtulmanı sağlıyor. İlk uygulama yapıldıktan 2 hafta sonra bölgedeki anajen seviyedeki tüm kıllar dökülüyor ya da çektiğinde kendiliğinden dökülüyor olacaktır. Kılların tekrar anajen seviyeye gelmesi tamamen vücut yapına göre değiştiği için, uzmanlarımızın tavsiyesine göre, önerilen süreçlerle tekrarladığın seanslarının sonunda istenmeyen tüylerinden tamamen kurtulmuş olacaksın. Buz epilasyon, tüm epilasyon sistemler arasında riski en az olan sistem. Yalnızca açık yara, siyah ben ve dövmeler üzerinde kullanılmamaktadır. Vücutta ise, gözün, burnun ve kulak kılların dışında her bölgeye güvenle kullanabilirsin.

Yalnız aşağıdaki durumların bir veya birkaçına sahipsen;

-Retinol veya aktif asit gibi maddeler kullanıyorsan,

-Hamileysen veya emziriyorsan,

-Aktif deri hastalığın varsa,

-Kanser hastasıysan,

-Tedavi edilmemiş bir durumda belirli bir tiroid problemin oluştuysa,

-Aspirin, keratinyum , varfarin ve günde 100 mg’dan fazla kan inceltici kullanıyorsan, buz epilasyon kullanmaman gerekir.

 

Bununla birlikte buz lazer teknolojisi birlikte bölgedeki tüm kılları yok etmekte ve %90 oranında sağlamaktadır, Ancak hayatın devam ettiği sürece hormonal, çevresel ve diğer sebeplere bağlı olarak kılların 3-5 sene sonra tekrar oluşma durumu söz konusu olabilir. Hiçbir epilasyon uygulaması  , devam eden ömür ve hayat koşulları boyunca %100 sonuçlu değildir. Yalnızca çok hassas tenlerde sonradan giderilen kızarıklık ve karıncalanma hissi dışında görülen bir yan etkisi görülmemektedir.

Tüm bunların sonucunda; o kadar vaktim yok en fazla yarım saatte bitsin, hiç acı çekmek istemiyorum ama krem de kullanmak istemiyorum, yalnızca soğuk havayla etkili bir şekilde soğutma uygulansın ve hiç acı çekmeyeyim, gittiğime değsin yıllarca gidip hiçbir şey farketmemiş gibi olmasın, bittiğini, kesin sonuç alacağımı bileyim ve tüm bunları kendimi özel hissedeceğim, işinde uzman bir kadro ve nezih bir güzellik salonu yapsın diyorsan hemen yazının altındaki ‘’randevu al’’ butonundan randevu alarak, sana en yakın salonda istediğin gün ve saatte bu deneyimi yaşamak için gelebilirsin.